0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Wyciąg z korzenia imbiru jest ekstraktem z imbiru – rośliny występującej w strefach tropikalnych Azji i Australii, w gatunku imbirowatych (do imbirowatych należą również kurkuma i kardamon stanowiące podobnie jak imbir cenną przyprawę kuchenną). Cechuje się wysoką zawartością gingeroli (pochodne fenylopropanu), działających przeciwzapalnie, napotnie, nagrzewająco, przeciwutleniająco ograniczając utlenianie cholesterolu LDL i odkładanie się blaszek miażdżycowych na ścianach naczyń krwionośnych. Stosowany w preparatach redukujących tkankę tłuszczową. W połączeniu z glukozaminą i kurkuminą wpływa na regenerację stawów, leczenie kontuzji układu ruchu i jego regenerację. W suplementacji sportowej wykorzystywany jest potencjał prozdrowotny i termogeniczny korzenia imbiru.

Dawkowanie: 50–200 mg na dobę.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:

Ekstrakt z korzenia imbiru jest produkowany z jadalnych kłączy imbiru lekarskiego (Zingiber officinale). Roślina ta pochodzi z tropikalnych rejonów Azji. Jest znana głównie jako aromatyczna, nieco ostra i paląca przyprawa, choć znajduje zastosowanie również w medycynie i suplementacji. Ekstrakt z korzenia imbiru jest silnie stężony, często standaryzowany na zawartość kluczowych substancji bioaktywnych, które odpowiadają za jego lecznicze właściwości. Można go wykorzystać w różnych celach – wspomaga on kondycję zdrowotną organizmu, pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, wspiera trawienie, pomaga zadbać o stawy i mięśnie, ma właściwości przeciwzapalne. 

   Imbir lekarski – składniki aktywne

Kłącze imbiru to skarbnica różnorodnych składników odżywczych. Zawiera sporo, bo aż 80%, wody. Oprócz tego jest zasobne w węglowodany, witaminy i związki mineralne. Białka i tłuszczu ma w sobie bardzo niewiele. Kluczowymi substancjami, dzięki którym roślina wykazuje właściwości lecznicze, są związki fenolowe określane mianem gingeroli. Terapeutyczne działanie przypisuje się także szogaolom, powstającym w procesie odwodnienia gingeroli. Wybierając ekstrakt z imbiru warto zwrócić uwagę na to, czy jest on standaryzowany na zawartość gingeroli. 

   Ekstrakt z korzenia imbiru – właściwości  

Spektrum korzystnych właściwości ekstraktu z korzenia imbiru lekarskiego jest niezwykle szerokie. Najczęściej wykorzystuje się go jako wsparcie układu pokarmowego i procesu trawienia. Może też okazać się przydatny dla osób, które cierpią na chorobę lokomocyjną i  odczuwają mdłości w czasie podróży. Oprócz tego substancje zawarte w kłączach imbiru pomagają kontrolować reakcje zapalne. Z tego względu ekstrakty z imbiru są często polecane osobom, które chcą zadbać o zdrowie swoich mięśni i stawów. Imbir lekarski może również wspomagać funkcje układu odpornościowego. Ponadto naukowo udowodniono, że imbir lekarski wspiera metabolizm węglowodanów i sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. 

    Ekstrakt z korzenia imbiru – jak stosować 

Ekstrakt z korzenia imbiru najczęściej jest dostępny w postaci wygodnych do połknięcia kapsułek. Nie ma konkretnych wytycznych odnośnie jego dawkowania. W piśmiennictwie można spotkać się z zaleceniami stosowania dawki od 500 mg do 3 g ekstraktu na dobę. Wybierając ekstrakt warto zwrócić uwagę na to, czy zawiera on określoną ilość substancji czynnych – gingeroli. Ekstrakty standaryzowane na ich zawartość są cenione wyżej niż te, które zawierają zwykły, sproszkowany korzeń rośliny. 

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje