0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Boswellia serrata w postaci ekstraktów, wykazuje się skutecznością w leczeniu stanów zwyrodnieniowych stawów (szczególnie kolanowych), reumatoidalnego zapalenia stawów, zapaleniu jelita grubego oraz w chorobie Leśniowskiego-Crohna. Obecnie prowadzone są próby użycia kwasu boswelinowego w leczeniu nowotworów. W suplementacji sportowej używane zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu kontuzji i zapaleń występujących przy przeciążeniach stawów oraz w okresie rehabilitacji. Stosowane przeważnie wraz z substancjami wspomagającymi funkcjonowanie narządów ruchu (np. glukozaminą, kwasem askorbinowym, kolagenem itp.).

Dawkowanie: po konsultacjach lekarskich 50–200 mg na dobę (ilość uzależniona do standaryzacji ekstraktu).

Sortowanie:
Pokaż na stronie:

Boswellia serrata (kadzidłowiec indyjski) to roślina, której ojczyzną są Indie. Drzewo to  rośnie w rejonach suchych, górzystych. Uchodzi za roślinę leczniczą i jest niezwykle cenione za liczne właściwości prozdrowotne. Surowcem leczniczym jest wytwarzana przez drzewo żywica, określana mianem olibanum W stanie stałym przyjmuje ona postać ziarenkowatej masy o żółtobrązowej barwie i pięknym zapachu. Zawarte w niej kwasy bosweliowe wykazują dużą aktywność biologiczną i korzystnie wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Preparaty na bazie kadzidłowca indyjskiego poleca się zwłaszcza osobom, które chcą zadbać o swój aparat ruchu. 

   Jakie cenne substancje skrywa w sobie Boswellia serrata?

Żywica pozyskana z kadzidłowca indyjskiego to prawdziwa skarbnica związków biologicznie czynnych. Substancjami o największej aktywnością są kwasy bosweliowe – unikalne substancje o charakterze triterpenoidów pięciopierścieniowych. Jest ich kilkanaście, ale wydaje się, że kluczową rolę odgrywają dwa z nich: kwas acetylo-a-bosweliowy i kwas 11-keto-b-bosweliowy. W żywicy kadzidłowca indyjskiego można znaleźć również śluzy, olejki eteryczne, beta-sitosterol oraz kwasy triterpenowe i uronowe. Wspólnie tworzą unikatową kompozycję związków o dobroczynnym wpływie na ludzki organizm. 

   Jakie właściwości ma Boswellia serrata?

Ekstrakt z kadzidłowca indyjskiego wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Najbardziej znany jest z korzystnego wpływu na kości i stawy, dlatego chętnie sięgają po niego osoby, które chcą wesprzeć zdrowie aparatu ruchu. Udowodniono, że substancje zawarte w żywicy tego wyjątkowego drzewa wspomagają produkcję kolagenu, który jest podstawowym budulcem w naszym ciele. Boswellia serrata korzystnie wpływa również na przewód pokarmowy i promuje zdrowie jelit. Ma też swój udział w utrzymaniu w dobrej kondycji układu oddechowego. Ciekawą właściwością kadzidłowca indyjskiego jest jego korzystne działanie na układ nerwowy i funkcje psychiczne. Na suplementacji skorzystają także kobiety – udowodniono, że roślina wspiera zdrowie seksualne i pomaga przy problemach związanych z miesiączką. 

    Jak suplementować kadzidłowca indyjskiego? 

W sklepach zielarskich można kupić sproszkowaną żywicę kadzidłowca indyjskiego. Rozpuszcza się ją w wodzie i pije. Trzeba jednak pamiętać, że za unikalne właściwości rośliny odpowiadają kwasy bosweliowe. Korzystniej jest więc wybrać ekstrakt standaryzowany na ich zawartość. Takie ekstrakty zwykle są zamknięte w łatwych do połknięcia kapsułkach. 

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje