3,3-dijodotyronina (3,3’-T2) to związek chemiczny przynależący do jodotyronin, będący jedną z dwóch stosowanych w suplementacji form T2. Naturalnie może być produkowana z podstawowego hormonu tarczycy, czyli trójjodotyroniny (T3) oraz jej biologicznie nieczynnej postaci, określanej mianem odwróconej trójjodotyroniny ( rT3).
Specjaliści sugerują, że 3,3-dijodotyronina wykazuje pewną zdolność do usprawniania przemian energetycznych zachodzących w ustroju, a w konsekwencji będzie przyspieszała tempo metabolizmu i zwiększała podstawową przemianę materii. Wydaje się, że nie wpływa ona w istotny sposób ani na aktywność osi podwzgórze – przysadka – tarczyca, ani na poziom TSH. Niestety część badań przeprowadzonych na gryzoniach dowodzi, że może ona pogorszyć tolerancję glukozy i powodować otłuszczenie wątroby. Wyniki tych badań poddają w wątpliwość jej korzystny wpływ na tempo redukcji tkanki tłuszczowej.
W suplementacji 3,3-dijodotyroninę można spotkać w składzie preparatów ukierunkowanych na zmniejszenie masy ciała, dostępnych na