Po co sięgać po boostery treningowe?
Stali bywalcy siłowni i zaprawieni w bojach amatorzy rozmaitych dyscyplin sportowych wiedzą, że przychodzi taki moment, w którym pojawia się zniechęcenie, znużenie, brak chęci i motywacji do wyjścia na trening. Często towarzyszy im swego rodzaju stagnacja i brak progresu. Do tego dochodzi proza życia, czyli stres, mała ilość czasu, jaki można przeznaczyć na odpoczynek, niedociągnięcia w sposobie żywienia, które także negatywnie odbijają się na ogólnym samopoczuciu i możliwościach wysiłkowych organizmu. W takich przypadkach z pomocą przychodzą odpowiednio zaprojektowane formuły, czyli boostery treningowe
Jak działają boostery treningowe?
Boostery treningowe działają kompleksowo. Zwykle dodają energii i zwiększają poziom motywacji, przez co mocno pobudzają do działania. Oprócz tego korzystnie wpływają na wytrzymałość, wydolność i siłę. Mogą także usprawniać i przyspieszać proces regeneracji organizmu po wzmożonym wysiłku fizycznym. Przekłada się to nie tylko na wyniki sportowe, ale też ułatwia osiąganie innych celów, którymi mogą być: poprawa wytrzymałości, zwiększenie masy mięśniowej czy szybsza utrata zbędnych kilogramów.
Kiedy korzystać z boosterów treningowych?
W życiu niemal każdego adepta sportów siłowych przychodzi moment, w którym zastanawia się, w jaki sposób może pobudzić swoje mięśnie do pracy, bądź wspomóc ich potreningową regenerację. Stres, niewystarczająca ilość odpoczynku, braki dietetyczne, albo czysty profesjonalizm w każdym calu, nieraz zmuszają do sięgnięcia po zewnętrzne wsparcie w postaci mieszanki substancji bioaktywnych.
Do najpopularniejszych składników boosterów treningowych zaliczamy związki o działaniu stymulującym jednostki motoryczne do wytężonej pracy – są nimi m.in. kofeina, tauryna, czy beta-alanina. W celu lepszego odżywienia mięśni, a także wsparcia procesów regeneracyjnych dostarczyć należy mieszanek białkowo-węglowodanowych w połączeniu z solami agmatyny, cytruliny lub argininy, których efekt wazodylatacyjny pozwoli na lepszy transport materiału budulcowego bezpośrednio do miocytów.
Dodatki do boosterów treningowych
Najpopularniejszym dodatkiem do wielu suplementów jest kreatyna, występująca często w kilku formach, aby jej potencjał anaboliczny był jak największy. Jej głównym zadaniem jest odnowa szybkiej energii metabolicznej, jednak kompleksowo wspiera ona odbudowę silniejszych włókien mięśniowych, jak również buforuje szkodliwy nadmiar kwasu mlekowego.
Z myślą o Państwa potrzebach, dostępne preparaty podzieliliśmy na różne kategorie, tak aby jeszcze łatwiej można było odszukać interesujący Państwa produkt i maksymalnie spersonalizować zamówienie. Suplementy dostępne są w formie płynów, proszków, kapsułek, tabletek czy nawet żeli, tak, aby sposób ich przyjmowania był dla Państwa jak najbardziej wygodny.